maj

23

Palma. Najważniejsze miasto Majorki.

Miasto Palma to obowiązkowy punkt w programie zwiedzania dla każdego turysty, który zawita na słoneczną wyspę Majorkę. Tą wyspą oraz jej stolicą już dawno zainteresowały się biura podróży z całego świata. Najważniejszy na wyspie ośrodek miejski znany jest z ciekawej zabudowy oraz znanych i cenionych placówek muzealnych.

Jedną z największych atrakcji miasta są Łaźnie Arabskie, pięknie prezentuje się również tutejszy ratusz. Koniecznie trzeba zobaczyć zamek, wzniesiony w początkach XIV wieku dla nowych panów Majorki. Wzniesiono go na wzgórzu znajdującym się na zachód od centrum miasta. Dawniej była to rezydencja królów Majorki, później ? więzienie. Dziś to nie tylko cenny zabytek i jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta, ale i miejsce organizacji wielu ważnych imprez o kulturalnym charakterze.

Szczególną popularnością cieszą się urządzane na zamku koncerty. Z miejscową kulturą można się zapoznać również w licznych muzeach. Na terenie miasta Palma działa zarówno Muzeum Majorki, jak i ciekawe Muzeum Diecezjalne.
Z innych budowli, obok których trudno przejść obojętnie, na wyróżnienie zasługuje budynek miejscowej giełdy, wzniesiony w połowie XV wieku. Koniecznie trzeba też zobaczyć Gran Hotel. To miejsce dla bogaczy i tych, którzy cenią sobie luksus i związaną z nim atmosferę bogactwa. Ten hotel znany jest jako najbardziej luksusowy obiekt tego typu w mieście, a jego stuletnia historia czyni zeń jednocześnie jedno z najstarszych tego typu miejsc na wyspie. Na uwagę zasługuje również katedra La Seu, która powstała niemal nad samym brzegiem morza. Budowana przez kilka wieków (od XIII do początków XVII wieku) swymi rozmiarami i niezwykłą formą zachwyca do dnia dzisiejszego. Otoczona aż 14 bocznymi kaplicami może się pochwalić wyjątkowo zasobnym skarbcem i pięknie urządzonym wnętrzem.
W trakcie wycieczki do Palmy koniecznie trzeba też udać się na wybrzeże. Nie brak tu malowniczych portów i przystani, w których można podziwiać zarówno rybackie łodzie, jak i luksusowe jachty. Z wybrzeża można udać się zarówno w wycieczkowy rejs, jak i miło spędzić czas na podziwianiu pracy miejscowych rybaków.
Dziś Palmę może odwiedzić praktycznie każdy, a wczasy na Majorce stały się ważnym punktem w ofercie niemal każdego biura podróży. Dzięki promocjom każdy z nas może odwiedzić tę słoneczną wyspę i poznawać jej najpiękniejsze zakątki. Takie zwiedzanie warto zacząć właśnie od Palmy.

Posted in Turystyczne atrakcje | Leave a comment

Comments are closed.