sty

11

Grecja i jej atrakcje

Kusi swym pięknem i zabytkami z czasów antycznych. Zachwyca kulturą oraz wspaniałym krajobrazem. Jest jednocześnie krajem, w którym można aktywnie spędzić czas oraz doskonale wypocząć. Grecja nie bez powodów stała się jednym z najchętniej odwiedzanych państw Europy. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po tym kraju?

Z wizytą w Atenach
Jednym z najważniejszych miejsc na turystycznej mapie Grecji są Ateny. Stolica kusi wspaniałymi zabytkami, znanymi doskonale z podręczników do historii. Symbolem miasta jest Akropol ? wzgórze znane z najwspanialszych budowli starożytnego świata. To właśnie tu można zobaczyć słynny Partenon oraz Erechtejon. U stóp Akropolu czeka kolejna atrakcja ? teatr Dionizosa z widownią mogącą pomieścić ponad 20 tysięcy widzów.

Świątynia Zeusa Olimpijskiego oraz ateńska agora to kolejne atrakcje, których w Atenach pominąć nie można.
Specyficzny klimat można poczuć w dzielnicy o nazwie Plaka, w której nie brak ciekawych obiektów z okresu tureckiego.
Spotkania z historią
W trakcie wycieczki do Grecji z zabytkami sprzed tysięcy lat można się spotkać w wielu miejscach. Kuszą antyczne świątynie, wśród których prym wiedzie świątynia Apollina w Delfach. Znana jest też świątynia Hery w Olimpii oraz wzniesiona na półwyspie Sunion świątynia Posejdona. Na turystów czekają również starożytne pałace. Na Krecie zachwycają pałace minojskie, wielką atrakcją jest też pałac Agamemnona w Mykenach. Miłośnicy historii chętnie odwiedzają w tym kraju pola bitew. Jednym z tych najbardziej znanych jest pole bitwy pod Maratonem, w trakcie której Grekom udało się pokonać wojska perskie. Dziś na to pole chętnie zaglądają turyści wędrujący przez Grecję śladami historii.
Grecja dla aktywnych
Ten kraj jest świetnym miejscem i dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie. Greckie wybrzeża oraz wyspy to raj dla miłośników sportów wodnych, nie brak też ciekawych miejsc do nurkowania oraz tras na piesze wędrówki. Można też organizować wycieczki po Grecji dzięki żaglówkom, można też zwiedzać ten kraj na końskim grzbiecie. Możliwości jest tak wiele, że każdy znajdzie tu szansę na spędzenie czasu w atrakcyjny sposób.

Posted in Turystyczne atrakcje | Leave a comment

Comments are closed.