paź

28

Wiosenna, objazdowa wycieczka po Alpach.

Jak żadna inna pora roku przyciąga turystów. Kiedy w dolinach po zimie budzi się życie, na szczytach wciąż ściska mróz i leży śnieg. Brzmi wspaniale, prawda? Ze znalezieniem ofert wycieczki nie ma problemu. Objazdowa wycieczka 8-10 dniowa, w Alpy austriackie, z noclegami i wyżywieniem, kosztuje około 1700 złotych od osoby. Jakie atrakcje powinna zawierać oferta?

Alpejską eskapadę najlepiej rozpocząć w Gmunden. To znany z wydobycia soli rejon ? Salzkommergut. W kurorcie tym spotykali się cesarze, królowie i carowie. Wyjątkowym miejscem jest promenada nad brzegami jeziora z malowniczym widokiem na góry. Ośnieżone szczyty wspaniale kontrastują z zielenią liści na drzewach i kwiatami.

Pośród alpejskich szczytów dalej na południe położone jest uzdrowisko Bad Ischl. To była ulubiona miejscowość cesarza Franciszka Józefa i jego żony Sisi. Niedaleko ich letniej rezydencji Kaiservilla, nad jeziorem Halstatter See leży malownicze miasteczko Halsttat. Domy i kościoły wyglądają jak przyklejone do zbocza góry wyrastającej wprost z jeziora. Można tu zwiedzić kopalnię soli. Posiada ona niezwykły eksponat ? wydobyte i zakonserwowane w soli ciało górnika sprzed 3000 lat.

Kolejnym punktem wycieczki jest Salzburg. Wiosną w oknach domów kwitną czerwone pelargonie, które dodają miastu uroku. Trzeba tutaj zwiedzić salzburski zamek zbudowany na skalistym wzgórzu Monchberg. Był kiedyś siedzibą biskupów Salzburga. To jeden z największych zamków średniowiecznych w Europie. Na Starym Mieście warto zwiedzić dom narodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz zjeść czekoladowe pralinki ? Mozartkugeln, ? które są wizytówka miasta.

Po wyjeździe z Salzburga rozpoczyna się prawdziwy alpejski etap wycieczki. Odcinek drogi Hochalpenstrasse położony na wysokości 2400 m n. p.m. jest płatny. Za samochód osobowy płaci się 33 euro, a za osobę dorosłą w autokarze ? 5 euro. Warto zatrzymać się w Kitzbuhel ? renomowanym tyrolskim kurorcie. Atmosferę centrum tworzą kamienice o kolorowych fasadach.

W Kaprun i Zell am Zee można jeździć na nartach nawet latem. Niezapomniane atrakcje to wjazd na taras widokowy na wysokości 3000 m n. p.m. oraz rejs statkiem po tafli jeziora Weissensee.

Więc co powiesz na propozycję wycieczki po austriackich Alpach?

Posted in Turystyczne atrakcje | Leave a comment

Comments are closed.