paź

11

Atrakcje warszawskiego rynku

Jest miastem wyjątkowym, a wycieczki na jej teren od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Warszawa to miasto pełen ważnych zabytków oraz wyjątkowych placówek muzealnych, które z pewnością warto odwiedzić. Stolica Polski może się tez pochwalić wspaniałą zabudową, a jednym z najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki po terenie tego miasta jest Rynek Starego Miasta. To tu można poczuć klimat polskiej stolicy, tu można ujrzeć wiele pięknych kamienic. Dzięki wspaniałej zabudowie rynek jest jednym z najpiękniejszych zakątków, jakimi może się pochwalić współczesna Warszawa. Kto zajrzy na jego teren, ten z pewnością nie będzie żałować. Na jakie atrakcje warto w tym miejscu zwrócić uwagę?

Wspaniała zabudowa to duma warszawskiego rynku oraz zachęta dla tych turystów, którzy dopiero planują swe wycieczki po Warszawie. Wiele kamienic skupionych w tym miejscu zadziwia swą artystyczną oraz historyczną wartością. Warto przyjrzeć się im dokładniej, gdyż wśród tych ciekawych zabytków ujrzeć można unikalne perełki miejskiej architektury. Wspaniale prezentują się te kamienice, które reprezentują styl renesansowy i barokowy. Nie brak też ciekawych dzieł sztuki w gronie tych nieco młodszych budowli.

Wiele emocji wywołuje pochodząca z początków XIX wieku Kamienica Wójtowska, uznawana za jedną z najbardziej charakterystycznych budowli Starego Miasta. W czasie wycieczki w rejonie warszawskiego rynku warto tez przyjrzeć się dokładniej słynnej kamienicy Klucznikowskiej. Może się ona pochwalić ciekawą historią oraz znanymi właścicielami. Jednym z tych, którym dane było mieszkać w jej wnętrzach, był zresztą sam Hugo Kołłątaj. Inną perełką miejskiej architektury jest wczesnobarokowa kamienica Falkiewiczowska. Ci, którzy na warszawskim rynku szukają nieco starszych zabytków, również znajdą dla siebie coś ciekawego.

Wzniesiona w XV wieku kamienica Baryczkowska z pewnością ich zainteresuje swą formą i historią, stając się tym samym kolejną atrakcją dla turystów szukających w Warszawie mocnych wrażeń. Kamienica Pod Murzynkiem, Kamienica Pod Fortuną oraz inne kamienice Starego Miasta ? każda z tych budowli może zachwycić. Rynek jest jednak kojarzony przede wszystkim z pomnikiem syrenki, który już dawno stał się symbolem Warszawy. Zdjęcie przy tym pomniku to jedna z najważniejszych pamiątek z wycieczki po polskiej stolicy, zatem turyści odwiedzający to miasto wizytę przy słynnej syrence traktują już niemal jako swój obowiązek.

Posted in Turystyczne atrakcje | Leave a comment

Comments are closed.