cze

23

Czym kusi Turcja?

Wybierającym się do Turcji Polakom z pewnością myśl zaprząta podstawowe pytanie: co koniecznie trzeba zobaczyć w tym kraju? Jakie atrakcje turystyczne koniecznie trzeba uwzględnić w czasie podróży po Turcji? Turyści mają tu wiele możliwości wyboru. Turcja, ze względu na swój wyjątkowy charakter, z pewnością może zachwycić turystów. Warto jednak pamiętać o tym, że jej ogromne terytorium uniemożliwia poznanie wszystkich atrakcji kraju w trakcie jednej wyprawy. Nawet najstaranniej zaplanowana wycieczka objazdowa musi skoncentrować się na jednym, najbardziej interesującym regionie. A tych jest w Turcji wiele.

Turcja dla wielu turystów to przede wszystkim jej część europejska. Tu prym wiedzie Stambuł oraz jego okolice. Wycieczka do tej metropolii leżącej na styku Azji i Europy, z pewnością może dostarczyć wielu silnych wrażeń. Równie atrakcyjne są okolice Ankary ? stolicy tego kraju. Turyści szukający na obszarze Turcji miejsc atrakcyjnych do wypoczynku, preferują wczasy w kurortach nadmorskich.

Te najbardziej znane rozłożyły się na obszarze znanym jako Riwiera Turecka. Obejmuje ona wybrzeża Morza Egejskiego oraz Morza Śródziemnego. Nie brak na jej terenie atrakcji dla każdego. Tu kuszą i piękne plaże, i znajdujące się w niewielkiej odległości od nowoczesnych kurortów ruiny antycznych miast. Będąc w Ankarze koniecznie trzeba wybrać się na teren dawnych miast hetyckich oraz na teren Kapadocji. Ta wulkaniczna kraina zachwyca nie tylko krajobrazem, ale również wspaniałymi, podziemnymi miastami i kościołami.
Jak zwiedzać Turcję? Można wybrać się do tego kraju na własną rękę, można też skorzystać z pomocy biura podróży. Ofert związanych z wyjazdem do Turcji jest sporo, a można znaleźć wśród nich zarówno wczasy, jak i atrakcyjne wycieczki objazdowe. Dzięki nim poznawanie Turcji i odkrywanie jej orientalnego piękna staje się znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze, a zrzucenie formalności na barki biura podróży pozwala w pełni skoncentrować się na możliwości wypoczynku i beztroskiej zabawy.
Słoneczne plaże, starożytne budowle oraz orientalne meczety ? wszystko to sprawia, że Turcja jest krajem wyjątkowym. Turyści na brak atrakcji na jej obszarze z pewnością nie będą mogli narzekać.

Posted in Turystyczne atrakcje | Leave a comment

Comments are closed.