lut

14

Berlin: ciekawy kierunek turystycznej wycieczki

Jest jedną z ciekawszych stolic europejskich. Zachwyca jego architektura, zadziwia wspaniała i trudna historia. Berlin jest jednym z tych miast, które koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki do Niemiec. Turystyka ma tu ogromne znaczenie, a na zwiedzających czeka tu moc niezwykłych atrakcji i ciekawostek. Co koniecznie trzeba zobaczyć w stolicy tak interesującego kraju jak Niemcy? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w czasie pobytu w tym mieście?

Berlin to miasto wyjątkowe z wielu względów. Położony nad rzeką Hewelą i jej ujściem do Sprewy, zadziwia swą przeszłością, która w znacznym stopniu wpłynęła na jego współczesny charakter. Dawna stolica Prus oraz miasto, które podzielone murem było jednym z symboli zimnej wiosny, dziś zachwyca swym charakterem oraz różnorodnością. O długiej i skomplikowanej historii niemieckiej stolicy przypomina tu do dziś wiele obiektów.

Symbolem miasta już dawno stała się Brama Brandenburska oraz budynki, w których mieszczą się najważniejsze niemieckie urzędy państwowe. Zadziwia też berlińska Wyspa Muzeów, znana z placówek muzealnych gromadzących wyjątkowe zbiory. To właśnie tę wyspę najchętniej odwiedzają wycieczki z całej Europy. Berlin, mimo tragicznych wydarzeń związanych z czasami III Rzeszy i prowadzoną wówczas polityką, może się też pochwalić Nową Synagogą oraz muzeum żydowskim. Godnym uwagi miejscem jest także berliński ogród zoologiczny, będący wielką atrakcją nie tylko dla najmłodszych, ale i dla ich rodziców. Dla miłośników historii, szczególnie tej najnowszej, wyjątkowym przeżyciem może okazać się wizyta przy zachowanych fragmentach Muru Berlińskiego. Warto też przyjrzeć się dawnym domom robotniczym oraz zwrócić uwagę na Czerwony Ratusz ? gmach, który jest historycznym ratuszem miasta Berlina i ważnym zabytkiem miejskiej architektury.
Ta ciekawa stolica z pewnością może zaskoczyć licznymi atrakcjami. Znany, a jednocześnie wciąż pokazujący swe mniej znane oblicze Berlin z pewnością zasługuje na uwagę polskich turystów. Wycieczki do tego miasta cieszą się ogromnym powodzeniem, a w swej ofercie ma je już niemal każde biuro podróży.

Posted in Turystyczne atrakcje | Leave a comment

Comments are closed.